Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Послуги
Аерофотозйомка

Аерофотозйомка

Картографування Агросектор Архітектура Обчислення обсягів

Аерофотозйомка - це один із найефективніших методів отримання просторових даних. Навігаційний геодезичний центр здійснює виконання аерофотозйомки за допомогою безпілотного літального апарату Aibot X6 v2. Велике візуальне розділення та якість фотознімків забезпечують широкий спектр застосування отриманих даних у різноманітних сферах діяльності.

Оперативне картографування

Картографування території здійснюється за допомогою літальних апаратів і безпілотників. Топографічне картографування земель може здійснюватися з різної висоти. Послуги аерофотозйомки в Україні дуже актуальні, адже аерофотозйомка земельної ділянки допоможе вчасно помітити будь-які зміни в зовнішньому середовищі й передбачити розвиток подій в майбутньому. ГІС картографування стає ще більш відомим, воно містить в собі створення і використання ГІС та електронних і цифрових карт на основі ГІС-технологій. Оперативне картографування активно використовується для оновлення карт і створення карт місцевості й рельєфу. Картографування місцевості важливо для територіального планування, така послуга дозволяє проводити просторово-часовий аналіз.

Особливості технології оперативного картографування полягають в мобільному проведенні зйомки заданої місцевості за допомогою безпілотного літального апарату Aibot X6 v2. Спеціалізований програмний продукт AiProFlight автоматично визначить оптимальні параметри польоту для забезпечення необхідно-точних характеристик на обраному полігоні. Виконуючи політ, прилад із певним інтервалом робить знімки місцевості, відповідно до вказаної висоти, моделі камери, величини перекриття знімків й інших характеристик. До кожного фотознімку прикріплюється його координата із сантиметровою точністю. Продукт аерозйомки сумісний із більшістю пакетів прикладних програм по формуванню ортофотокарт і хмар точок.

Оперативні карти призначені на вирішення широкого спектра проблем. Насамперед для попередження та сигналізації про несприятливі чи небезпечні процеси, спостереження за їх розвитком, складання рекомендацій та прогнозів, вибору варіантів контролю, стабілізації чи зміни ходу процесу в різних сферах — від екологічних ситуацій до політичних подій. Слід розрізняти оперативні карти двох типів: одні розраховані на довготривале подальше використання та аналіз (наприклад, карти, що дають поняття статистики або інших характеристик окремих регіонів), а інші – на короткочасне застосування для негайної оцінки будь-якої ситуації (наприклад, карти дозрівання сільськогосподарських посівів).
 

Розробники максимально обмежили процес зйомки від втручання пілота. Літальний апарат здатний самостійно виходити на смугу заданого маршруту, виконувати захоплення зображення відповідно до заданого траєкторією шляху і стабілізувати горизонтальне положення цифрової фотокамери, навіть при бічному вітрові до 8 м / cек., Aibot X6 v2 є одним із найбільш безпечних серед своїх аналогів. Наявність 6 двигунів дозволяє виконувати політ, якщо один із них вийде з ладу. Гексакоптер володіє ультразвуковими давачами, здатними визначати відстань до землі при приземленні, що захищає літальний апарат. А міцний вуглеволоконний корпус може зберегти прилад від зіткнення з перешкодою. Крім того, наразі ви можете не турбуватися, що ваш прилад загубиться. При втраті зв'язку з наземною станцією він буде виконувати пошук сигналу повторно, або повернеться на місце зльоту. Аерозйомка з Aibot x6 v2 дозволяє забезпечити вихідною інформацією процес створення картографічних і ГІС-матеріалів М 1: 500 - 1: 2000.

Основні переваги оперативного картографування:

  • Мобільність процесу;

  • Безпечність;

  • Економічність роботи;

  • Висока швидкість;

  • Геодезична точність;

  • Простота у використанні;

  • Інформативність даних.

Ми вирішуємо завдання оперативного картографування, виконуємо моніторинг сільськогосподарських угідь, проводимо інспекцію тепловтрат будівель і трубопроводів, вимірюємо обсяги сипучих матеріалів та визначаємо модель рельєфу місцевості.

Підвищення ефективності землеробства

Сільське господарство — є важливою галуззю. А показником рентабельності сільськогосподарського виробництва є врожайність, контролювати яку вкрай необхідно. Оцінка врожайності прогнозує якість і кількість плодів, а також дозволяє спланувати комплекс робіт для отримання максимального врожаю. Точне землеробство — це справжня управлінська стратегія, яка використовує інформаційні технології по відношенню до сільськогосподарських підприємств.

Аерофотозйомка полів дозволяє зробити підрахунок сходів на ранніх стадіях, що іншими способами зробити складно. Аерофотозйомка в агросекторі допомагає промоніторити і виявити різноманітні проблемні ділянки полів, надати оцінку масштабів впливу, а також джерело виникнення таких ділянок. Аерофотозйомка для точного землеробства дозволяє ефективно проводити інвентаризацію земель для посівів.

Сільгосп моніторинг дозволяє вивчати зміни ґрунтів і складати карти їхньої зміни. Аерофотозйомка в сільському господарстві визначає заболочені ділянки, ділянки з ерозією ґрунтів, а також засихання або вологість території. Аерофотозйомка для посіву надає детальну інформацію про стан посівів, що важливо знати фермерам.

У порівнянні із супутниковим та авіаційним моніторингом безпілотні мультироторні системи типу Aibot X6 v2 мають принципові переваги не тільки за точністю і вартістю моніторингу, а й за можливостями їхнього використання при низькій хмарності, що є досить актуальним. В рослинництві такі літальні апарати використовують для завдань точного землеробства: ідентифікацій і обчислень розмірів проблемних ділянок поля, прогнозувань обсягів очікуваного врожаю, контролю якості виконання польових робіт сільськогосподарською технікою. Використовуючи сучасні технології, ми з точністю до 20 мм на пікс. можемо скласти детальну карту вашої земельної ділянки. Виконуючи таку зйомку із певною періодичністю, ми проінформуємо вас про всі зміни, що відбуваються з вашими посівами, ви також зможете підвищити ефективність витрачених коштів.

Аерофотозйомка в сфері архітектури

Аерофотозйомка в архітектурі дозволяє презентувати готові споруди й нові проєкти. Це є ефективним методом для презентації актуального стану об'єкта або забудови його власникові чи архітекторові. Аерофотозйомка об'єктів нерухомості дає можливість ріелторам швидше здійснити продаж і викликати позитивне враження у замовника чи покупця.

Архітектурна аерофотозйомка дозволяє поглянути на ракурси місцевості, які недоступні для погляду із земної поверхні. Тобто можна побачити недоліки й важливі особливості, які допоможуть надалі. Аерофотозйомка в сфері архітектури дає реальну 3d візуалізацію.

Аерофотозйомка пам'яток архітектури дає найбільш точну інформацію про об'єкт і ділянку землі. Адже за допомогою неї можна зробити зйомку з будь-яких ракурсів і з великої висоти. Але в цьому випадку особливо важливі погодні умови, так як при великому вітрові зйомка неможлива. Також є популярною аерофотозйомка для реконструкції архітектурних споруд, тому що без неї важко оцінити реальний стан будівлі й скласти план дій.

Для проведення робіт, пов'язаних із реконструкцією архітектурних споруд, необхідно мати точну модель будови. У більшості випадків архітектор не має повного комплекту креслень фасадів і елементів декору. У цій ситуації рішенням є використання симбіозу технологій лазерного сканування і аерофотознімання. Даний метод дозволяє вам з усіх можливих ракурсів провести зйомку видимої поверхні будівлі. Нижче на малюнку представлена робота сканера Leica Scanstation P30. Неозброєним оком помітно, що в результаті маємо високо деталізовану хмару точок, що повторює поверхню з міліметровою точністю. Така зйомка дозволить вам надалі відтворити кожен елемент вашої споруди, зберігаючи його в дусі того часу.

Певно, що зйомка, проведена із землі, не дозволяє знімати елементи, що знаходяться на даху. Для цього застосовується аерофотозйомка за допомогою гексакоптера Aibot X6 v2. Камера дозволяє отримати детальну модель даху із сантиметровою точністю. Так як архітектурна цінність даху набагато нижче ніж цінність фасадів і фасадного ліплення, така точність задовольняє потреби і вимоги будь-яких архітектурних робіт. Звісно, для підвищення точності моделі даху, отриманої із знімків дрона необхідно провести рекогносцирування місцевості (прив'язку розпізнавальних знаків) за допомогою сучасної двосистемної GNSS антени, наприклад, Leica GS07. Розташувавши надмірну кількість розпізнавальних знаків, можна відтворити відсутні елементи при проведенні лазерного сканування.
У підсумку в програмному забезпеченні Cyclone Leica Geosystems виконується обробка отриманої інформації, а саме забираються шуми, всі зайві об'єкти, що потрапили в поле зору інструментів, виконується вирівнювання і згладжування моделі.
У підсумку маємо хмару точок, що повністю повторює необхідний об'єкт:

Основні переваги застосування аерофотозйомки в сфері архітектури:

  • Геодезична точність отриманої моделі;

  • Оперативність проведення зйомки;

  • Інформативність;

  • Безпека;

  • Мобільність;

  • Економічність.

Обчислення обсягів

Одним із напрямів в інженерних розвідувальних роботах є обчислення обсягів, моніторинг та оцінка витрат сипучих матеріалів. Класичні методи дають рішення з високою похибкою, при цьому сам процес вимірювання займає тривалий час.
Застосування аерофотозйомки на сьогодні дозволяє швидко і безпечно проводити зйомку необхідної ділянки та отримувати за допомогою пост обробки обсяги з похибкою до 1%. Простота самого процесу дозволяє виконувати його з необхідною періодичністю.

Аерофотозйомка для обчислення обсягів — це послуга, яка користується великим попитом в будівельній, гірничодобувної та промисловій сфері, а також в сільському господарстві. Аерофотозйомка для обчислення обсягів необхідна для багатьох земляних робіт, а також для транспортування сипучих речовин. Обчислення обсягів сипучих матеріалів дозволяє вести їх облік, проводити ревізію на закритих і відкритих складах. Замовити вимір обсягів сипучих матеріалів можна на нашому сайті. Оцінка витрат сипучих матеріалів виконується із зовсім невеликою похибкою, бо якщо прорахунок буде більше, то замовник може зазнати великих фінансових втрат.

Розрахунок земельних обсягів може здійснюватися безпілотником. Щоб провести аерофотозйомку правильно для обчислення обсягів необхідно провести топозйомку, яка покаже всі нерівності й особливості рельєфу. Тому вимір обсягів сипучих матеріалів — відповідальна робота, яка має проводитися лише досвідченими фахівцями.

У геодезії послуга підрахунку обсягів земляних робіт при вертикальному плануванні визнана вигідним рішенням для забудовника, оскільки позбавляє зайвих витрат на кожному етапі: починаючи від бюджету на придбання будматеріалів, оформлення оренди спецтехніки до будівництва фундаменту. Інженерно-геодезичні дослідження — єдина можливість проконтролювати бюджет та визначити:
  • Точний кошторис;

  • Доцільність переміщення ґрунту (розмістити на прилеглій місцевості або запланувати вивіз);

  • Хід реалізації проекту;

  • Правильність ведення обліку для зберігання матеріалів;

  • Геодезична точність;

  • Точну кількість матеріалу, що вивозиться;

  • Створення календарного плану робіт, що дає можливість мінімізувати простої техніки.

55

Аерофотозйомки місцевості це роботи, основи яких створюють ортофотоплани і фотосхеми місцевості. Аерофотозйомка ділянки дозволяє робити зйомку в певному місці на потрібній висоті і в потрібний момент часу. Якісна аерофотозйомка земельної ділянки відрізняється високою точністю і має безліч переваг.

Сучасне обладнання і програмне забезпечення дозволяє точно і швидко проводити обробку матеріалів. Топографічна аерофотозйомка повністю задовольняє всі вимоги геодезії з приводу точності. Виконання аерофотозйомки проводиться в три етапи: підготовчий етап, польові та камеральні роботи.

Послуги аерофотозйомки в Україні є актуальними, адже аерофотозйомка земельної ділянки допоможе вчасно помітити будь-які зміни в зовнішньому середовищі і передбачити розвиток подій в майбутньому.


Зв’яжіться з нами!

Виникли питання?

Напишіть нам
У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...