Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Рішення
Архітектура

Архітектурна зйомка

Перед архітектором часто виникає завдання створення креслення існуючої будівлі або споруди. Leica Geosystems розробила певні рішення для виконання архітектурних схемок, результатом яких буде абсолютно достовірний креслення будівлі, фасаду, пам'ятника і т.д. Залежно від розташування і умов доступу до об'єкту зйомки Leica Geosystems пропонує використання різних технологій для проведення архітектурної зйомки.

Електронні тахеометри

Електронний безвідбивачевий тахеометр дозволяє виконати координатну зйомку візуально доступних точок споруди. Це можуть бути кути будівлі і віконних прорізів, дверей, точки дотику різних частин будівлі. Тахеометр Leica TS11 допоможе проєктувальнику з високою точністю визначати координати будь-яких видимих точок будівлі і навпаки, за відомими координатами виносити точки на поверхню будівлі, підсвічуючи їх лазерним променем. Набір прикладних програм тахеометра допоможе проєктувальнику вирішувати завдання координатної геометрії, зокрема: обчислення недосяжних відстаней, визначення площ полігонів і величин обсягів.

Leica Disto

Портативні лазерні далекоміри Leica Disto допоможуть архітектору вимірювати довжини, площі та обсяги з міліметровою точність. А більш продвинуті моделі вміють обчислювати горизонтальне прокладання, виконувати вимірювання профілю і зберігати результати в DXF-файл. Зведена таблиця характеристик лазерних далекомірів [тут]. Окремо варто згадати про лазерно вимірювально-проекційної системі 3D DISTO, яка дозволяє вимірювати об'єкти будь-якої складності і виконувати розбивку на поверхнях будь-яких форм.

Мультистанції

Іноді завданням архітектора є виконання зйомки досить складних елементів – елементи руйнування будівлі, колонади, прикраси, арочні вікна і т.д. В цьому випадку можуть виникати труднощі при зйомці тахеометром, пов'язані з ідентифікацією точки на контурі. До недавнього часу такі елементи можна було відмалювати тільки за допомогою досить трудомісткої фотограмметричної техніки. При цьому результат дуже сильно залежить від кваліфікації фотограмметристу, адже гарному фахівцю з фотограмметрії потрібно кілька років реальної практики. Leica Geosystems розробила мультистанцію – високоточний роботизований тахеометр з функціоналом лазерного сканера та фотограмметричної станції. Вбудована в мультистанцію цифрова фотокамера забезпечує можливість координатної прив'язки фотозображень. Після зрівнювання ортофотоплану архітектор отримує можливість будувати план спорудження за фотозображенням.

Лазерне сканування

Застосування лазерного сканера прискорює та спрощує проведення архітектурної схеми навіть для найскладнішого й насиченого об'єкта. На відміну від фотограмметричних методів, відпадає необхідність фотографувати, калібрувати технічні засоби (об'єктив, матрицю), розміщувати і координувати опознаки. Результат роботи лазерного сканера виходить відразу – в момент проведення зйомки. Лазерне сканування дозволяє отримати достовірні дані про конструктивно складні та важкодоступні об'єкти, які неможливо виконати зйомкою традиційними методами. За рахунок високої швидкості й автоматизації процесу, технологія лазерного сканування призводить до кардинального підвищення продуктивності зйомки. Надлишковий обсяг даних сканування дозволяє отримати максимально об'єктивну інформацію, відсіваючи помилки розпізнавання об'єктів. Детальніше про застосування технології лазерного сканування для задач архітектури читайте [тут].

БПЛА

Гексакоптер AiBot X6 спеціально розроблений для отримання знімків високого дозволу будь-яких важкодоступних ділянок з координатної прив'язкою для подальшої фотограмметричної обробки. Застосовуючи AiBot X6, архітектор зможе створювати якісні тривимірні моделі будинків і споруд, навіть в тих місцях, де неможливо використання лазерного сканування.


Зв’яжіться з нами!

Виникли питання?

Напишіть нам
У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...