Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Геодезична мережа

Мережа базових станцій

Навігаційно-Геодезичний Центр є офіційним представником мережі SystemNET, яка постійно діючих базових GPS/ГНСС-станцій на території України. Дані, накопичені віддаленими базовими станціями, збираються в центрі управління мережею.

Для отримання доступу до даних, накопичених базовими станціями або працювати в режимі реального часу (RTK) від мережі базових станцій необхідно звернутись за запитом до фахівців Навігаційно-Геодезичного Центру, які зможуть надати відповідний доступ (логін та пароль) до акаунту мережі.

Призначення мережі базових станцій

Постійно діюча супутникова базова станція може служити як для забезпечення точними координатами при проведенні геодезичних вимірювань, топографічних зйомок, виносі в натуру і розбивки при будівництві об'єктів і споруд, інженерних зйомок, для контролю просторового положення зведених конструкцій, так і для безперервного моніторингу всієї споруди під час його експлуатації.

Супутникові базові станції можуть служити основою геодезичної інфраструктури об'єкта, закріплюючи систему координат будується споруди. При цьому вони можуть забезпечувати точними диференціальними поправками супутникові геодезичні приймачі, які використовуються при виконанні розбивки осей споруди, винесення в натуру та монтажу конструкцій. Постійно діюча супутникова базова станція включає в себе GNSS приймач, супутникову антену, джерело безперебійного живлення, засоби зв'язку, які встановлюються стаціонарно на спеціально підготовлене місце. Базова станція може управлятися автоматично з персонального комп'ютера (ПК) та спеціалізованого програмного забезпечення. Вона може працювати автономно, без участі оператора.

В даний час зі створенням мереж базових станцій RTK (Network RTK) з'явилася можливість працювати з ровером в мережі базових станцій замість того, щоб створювати свою власну базу. Користувач сплачує за користування сервісом отримання поправок, які приймає його ровер (замість того, щоб вкладати гроші у власну базову станцію).

RTK-поправки можуть формуватися різними способами:

  • Master-Auxiliary corrections (MAX);

  • Індивідуальні MAX (i-MAX);

  • Віртуальна базова станція (VRS);

  • Flachen-Korrektur-Parameter (FKP) - метод площадкових поправок.

Мережа RTK базових станцій

Мережа базових станцій RTK складається з декількох постійно діючих GPS / GNSS приймачів (рекомендується мати мінімум п'ять базових станцій), які об'єднують накопичені супутникові дані та формують RTK поправки для роверів. Відстань між станціями не повинна перевищувати 70 км. Такі мережі і називаються мережами RTK.

Принципи роботи мережі базової станції RTK

Основний принцип такий – всі базові станції в мережі постійно передають супутникові вимірювання на центральний пульт управління (сервер), на якому працює спеціальне програмне забезпечення, наприклад Leica GNSS Spider. Основна мета функціонування мережі – зменшити до мінімальних значень вплив помилок, що залежать від відстані між базовими станціями і ровером, на координати, які обчислюються ровером, які працюють усередині мережі. Раніше, в якості прикладів мережевого RTK, були згадані методи МАХ і VRS, які зараз доступні на ринку. У кожному з цих методів виконується мінімізація (або моделювання) помилок з використанням різних концепцій. Залежно від обраного методу даний процес моделювання виконується або центральним сервером або безпосередньо ровером. Тому принцип обміну даними між RTK мережею і ровером для кожного методу різний, що може призводити до деяких відмінностей в ефективності, точності та надійності отримання результатів.

Переваги мережевого RTK:

  • зникає необхідність в установці тимчасових базових станцій на вихідних пунктах;

  • рівноточне визначення координат ровера;

  • забезпечення високоточних результатів при значних відстанях між базовими станціями і ровером;

  • необхідно меншу кількість станцій для покриття однієї і тієї ж території в порівнянні з кількістю станцій при використанні звичайного RTK;

  • більш висока надійність і доступність отримання RTK-поправок (навіть якщо одна з базових станцій по якійсь причині перестає функціонувати інша станція продовжує підтримувати роботу ровера).☎: +38 (097) 365-21-28, +38 (095) 750-74-63

✉️: ngc@ngc.com.ua


Зв’яжіться з нами!

Виникли питання?

Напишіть нам
У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...