Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
NGC.NET

Мережа базових станцій NGC.NET

 

Сайт Регіональної системи високоточних супутникових ГНСС-вимірювань, що представляє собою сукупність постійно діючих базових GPS / ГНСС-станцій на території Харківської області. Дані, накопичені віддаленими базовими станціями, збираються в центрі управління мережею. На даний момент часу базові станції встановлені в наступних населених пунктах:

На перманентних референцних базових ГНСС / GNSS-станціях встановлено двочастотні приймачі геодезичного класу і антени типу Choke Ring. Для отримання доступу до даних, накопичених базовими станціями необхідно зареєструватися. Зараз реєстрація на сайті здійснюється за запитом фахівцями Навігаційно-геодезичного центру.

Призначення мережі базових станцій

Постійно діюча супутникова базова станція може служити як для забезпечення точними координатами при проведенні геодезичних вимірювань, топографічних зйомок, виносі в натуру і розбивки при будівництві об'єктів і споруд, інженерних зйомок, для контролю просторового положення зведених конструкцій, так і для безперервного моніторингу всієї споруди під час його експлуатації.

Супутникові базові станції можуть служити основою геодезичної інфраструктури об'єкта, закріплюючи систему координат будується споруди. При цьому вони можуть забезпечувати точними диференціальними поправками супутникові геодезичні приймачі, які використовуються при виконанні розбивки осей споруди, винесення в натуру та монтажу конструкцій. Постійно діюча супутникова базова станція включає в себе GNSS приймач, супутникову антену, джерело безперебійного живлення, засоби зв'язку, які встановлюються стаціонарно на спеціально підготовлене місце. Базова станція може управлятися автоматично з персонального комп'ютера (ПК) та спеціалізованого програмного забезпечення. Вона може працювати автономно, без участі оператора.

В даний час зі створенням мереж базових станцій RTK (Network RTK) з'явилася можливість працювати з ровером в мережі базових станцій замість того, щоб створювати свою власну базу. Користувач сплачує за користування сервісом отримання поправок, які приймає його ровер (замість того, щоб вкладати гроші у власну базову станцію).

RTK-поправки можуть формуватися різними способами:

 • Master-Auxiliary corrections (MAX);

 • Індивідуальні MAX (i-MAX);

 • Віртуальна базова станція (VRS);

 • Flachen-Korrektur-Parameter (FKP) - метод площадкових поправок.

Мережа RTK базових станцій

Мережа базових станцій RTK складається з декількох постійно діючих GPS / GNSS приймачів (рекомендується мати мінімум п'ять базових станцій), які об'єднують накопичені супутникові дані та формують RTK поправки для роверів. Відстань між станціями не повинна перевищувати 70 км. Такі мережі і називаються мережами RTK.

Принципи роботи мережі базової станції RTK

Основний принцип такий – всі базові станції в мережі постійно передають супутникові вимірювання на центральний пульт управління (сервер), на якому працює спеціальне програмне забезпечення, наприклад Leica GNSS Spider. Основна мета функціонування мережі – зменшити до мінімальних значень вплив помилок, що залежать від відстані між базовими станціями і ровером, на координати, які обчислюються ровером, які працюють усередині мережі. Раніше, в якості прикладів мережевого RTK, були згадані методи МАХ і VRS, які зараз доступні на ринку. У кожному з цих методів виконується мінімізація (або моделювання) помилок з використанням різних концепцій. Залежно від обраного методу даний процес моделювання виконується або центральним сервером або безпосередньо ровером. Тому принцип обміну даними між RTK мережею і ровером для кожного методу різний, що може призводити до деяких відмінностей в ефективності, точності та надійності отримання результатів.

Переваги мережевого RTK:

 • зникає необхідність в установці тимчасових базових станцій на вихідних пунктах;

 • рівноточне визначення координат ровера;

 • забезпечення високоточних результатів при значних відстанях між базовими станціями і ровером;

 • необхідно меншу кількість станцій для покриття однієї і тієї ж території в порівнянні з кількістю станцій при використанні звичайного RTK;

 • більш висока надійність і доступність отримання RTK-поправок (навіть якщо одна з базових станцій по якійсь причині перестає функціонувати інша станція продовжує підтримувати роботу ровера).

Використовувана апаратура

Створені на основі GNSS обладнання Leica базові станції відрізняються багатофункціональністю і надійністю, забезпечуючи високу точність диференційного позиціонування.

Супутникові приймачі серій Leica GRX і GR спеціально розроблені для використання на базових станціях. Вони прості в установці і управлінні.

 • SmartTrack + технологія стеження за сигналами супутників;

 • захоплення сигналу за лічені секунди;

 • чудове посилення;

 • надійне стеження на низьких кутах піднесення;

 • придушення фазової кодової багатопроменності;

 • стійкість до спотворень сигналів;

 • GPS і ГЛОНАСС вимірювання вищої якості з частотою до 20 Гц;

 • повна безвідмовність;

 • низьке енергоспоживання;

 • віддалене управління;

 • можливість самостійної роботи з видачею поправок в форматах Leica, CMR, RINEX.

Реєстрація даних, завантаження, передача

Для реєстрації даних використовуються змінні карти пам'яті. Одна година реєстрації даних L1 + L2 систем GPS і Glonass з частотою 1 секунда протягом приблизно 410 годин (17 днів) при використанні картки 1 Гб! Швидкість запису виборча від 0.05 до 300 секунд.

Передача даних в режимах RTK і DGPS

Базова станція забезпечує споживача будь-якою інформацією, необхідної для здійснення високоточної зйомки за допомогою всіх типів RTK і ГІС приймачів. Здійснює передачу RTK і DGPS даних з місця розміщення по радіомодему або мобільному телефону, або через сервер мережі постійно діючих базових станцій по радіомодему, мобільному телефону або через Інтернет. Незалежно від способу підключення підтримуються формати RTCM, власний LEICA, CMR та CMR +, що дозволить працювати з будь-якими вже наявними роверами

Web інтерфейс

Використовуючи web-браузер, зручно контролювати і керувати вашим приймачем з будь-якого комп'ютера, смартфона або планшета, який знаходиться в одній мережі з приймачем, або через Інтернет. Використовуючи браузер Ви можете налаштовувати приймач для роботи з програмним забезпеченням GPS Spider. Web інтерфейс забезпечує найвищу гнучкість, використовуючи при цьому останні технології безпеки для роботи в мережі.

Виключно міцний та надійний

Приймач має міцний корпус з магнію і спроєктований відповідно до військових вимог, щоб протистояти несприятливим впливам середовища використання і не акуратним методам поводження. Ці приймачі з малим споживанням потужності працюють в широкому температурному діапазоні, повністю водонепроникні, мають захист від дощу, піску та пилу. Приймачі розраховані працювати 24 години на день, 365 днів у році, і забезпечують отримання даних екстра-класу. Вони дуже міцні, як для автоматичної роботи в автономному режимі у віддалених місцях і ворожих середовищах.

Численний висновок, підключення та налаштування зв'язку

Базові станції підтримують висновок спостережень не тільки в разнх форматах, але і одночасно по різних портів: базова станція може бути подключени до мережі (або навіть декількох мереж), і при цьому вести трансляцію поправок самостійно в різних форматах.

Станції та мережі є повністю масштабованими. Ви можете встановити те, в чому Ви потребуєте сьогодні, а потім розширити пізніше, у міру зміни пропонованих вимог. Ваші початкові інвестиції завжди застраховані.

1200

GR10

GR30

GR50

Антени Leica Geosystems

Геодезична антена AX1202 для стандартного застосування

Супутникова антена AX1202 GG SmartTrack + застосовується для роботи з мобільними та базовими приймачами. Вона також може застосовуватися при створенні локальних і регіональних мереж референцних станцій. Це компактна антена з вбудованим захистом від перевідбитих сигналів прекрасно комбінується з приймачами серії Leica GRX1200 для виконання точних вимірювань за супутниковими сигналами GPS і GLONASS.

Кільцева без відбивна антена AT 504, розроблена за стандартами IGS

Супутникова антена GNSS AT504 GG типу choke ring розроблена NASA / JPL і відповідає стандарту міжнародної служби International GNSS Service (IGS). Дана антена має високою точністю, чудовими можливостями для придушення ефекту многолучевости супутникового сигналу і високою стабільністю положення фазового центру (< 1мм) і стійкістю до RF спотворень.

Choke ring антена відповідає вимогам по створення мереж базових GNSS станцій в усьому світі. Leica Geosystems поставляє для цієї антени також спеціальний ковпак для захисту від опадів й інших зовнішніх впливів. Є два типи антен: AT504 (GPS-антена) та AT504 GG (GPS / GLONASS антена).

Нове покоління високоточних супутникових антен Leica AR25

AR25 має нову конструкцію у вигляді 3D конуса, яка має ряд істотних переваг в порівнянні зі стандартною 2D антеною. Супутникова антена AR25 розроблена для вимірювань з використанням сигналів систем GPS, ГЛОНАСС, Galileo і Compass, в повній відповідності з концепцією Leica Geosystems "Future proof".

В антені Leica AR25 використовується новий над-широкосмуговий елемент Dorne-Margolin. Антенні елементи даного типу є галузевим стандартом в області високоточних геодезичних вимірювань. Антени типу choke ring є визнаним стандартом антен для геодезичних вимірювань і створення постійно діючих супутникових базових станцій завдяки більш високій точності та краще відстеження сигналу в порівнянні з антенами інших типів.

Нова антена забезпечує кращий прийом сигналів супутників на низьких кутах піднесення і з малим відношенням сигнал / шум, а також придушення перевідбитого сигналу (ефекту багатопроменості).

Робота з програмним забезпеченням

Програмне забезпечення є важливою частиною сучасної технології вимірювальних робіт. Leica Geosystems пропонує широкий діапазон програм, що забезпечують максимальну продуктивність на всіх етапах від вимірювань до подання кінцевого результату.

Програмне забезпечення Leica GNSS Spider це програмний пакет для централізованого управління одиночної базової станцією або мережею GNSS станцій, має кілька модулів і може бути розширений різними функціями, в тому числі для надання мережевих диференційних поправок для роботи в режимі RTK на великій відстані (SpiderNET Network RTK) і централізованого поширення даних для постобробки.

Сумісність з усіма супутниковими приймачами

Leica GNSS Spider підтримує не тільки GNSS приймачі Leica, але також супутникові приймачі інших виробників.

Нарощувані функції

З програмним забезпеченням Leica GNSS Spider ви можете інвестувати кошти в розвиток сервісу точного позиціонування, поступово нарощуючи функції відповідно до зростання ваших потреб. Встановивши тільки одну базову станцію під керуванням GNSS Spider ви зможете в майбутньому нарощувати кількість базових приймачів для створення мережі референцних станцій, що забезпечують мережевими диференціальними поправками польових виконавців, які використовують супутникову апаратуру в режимі RTK.

На початковому етапі програма GPS Spider може бути встановлена в такій конфігурації, яка дозволить забезпечити автоматизований прийом супутникових даних з однієї або декількох референцних станцій з автоматичним перетворенням даних в формат RINEX, перевіркою якості, збереженням даних на жорсткий диск комп'ютера, записом подій. Є служба FTP для розміщення файлів «сирих» вимірювань в мережі Internet.

На наступному етапі програма GPS Spider може бути встановлена в конфігурації, що дозволяє формувати супутникові диференціальні поправки в реальному масштабі часу для транслювання їх по радіоканалу, стільникових мереж, в мережі Internet.

Leica GNSS SpiderNET - мережеве RTK рішення

Установка в регіоні постійно діючих базових станцій дозволяє значно полегшити польові геодезичні роботи, оскільки відпадає необхідність використання тимчасових польових базових приймачів.

Програмний модуль Leica GNSS SpiderNET призначений для аналізу даних реального часу, що надходять від базових приймачів і моделювання помилок супутникових вимірювань в області мережі референцних станцій. Мережеві диференційні поправки забезпечують постійну точність і надійність вимірювань в режимі RTK. Мережеві поправки можуть формуватися на основі стандарту RTCM V3.1 з використанням спеціально розроблених технологій позиціонування Leica MAX та i-MAX.

Нова концепція роботи з мережевими диференціальними поправками MAC (Master-Auxiliary Concept), дозволяє швидко та надійно отримувати точне місце розташування в мережі референцних станцій. При цьому Leica GNSS Spider надає можливість працювати в режимі RTK користувачам обладнання та фірми Leica й інших виробників.

GNSS RTK мережа

Модуль мережевий обробки Leica GNSS SpiderNET повністю підтримує сигнали всіх супутникових систем при створенні всіх мережевих диференціальних поправок в реальному часі. Користувачі суміщеної супутникової апаратури можуть скоротити простої й підвищити продуктивність при виконанні геодезичних вимірювань в складних польових умовах - особливо в міській забудові або серед дерев, там, де прийом сигналу від GPS супутників затруднений. Кількість споживачів послуг мереж позиціонування, використовують GNSS приймачі, буде рости. Leica GNSS Spider є прекрасним засобом для організації сервісу позиціонування в мережах базових станцій на найсучаснішому рівні з використанням GPS / ГЛОНАСС сигналів.

«Spider Business Center» - інструмент повернення вкладених коштів

Програмне забезпечення Leica GNSS Spider має розширені можливості для контролю роботи користувачів і управління послуг, що надаються. Програмний модуль «Spider Business Center» дає провайдеру супутникової мережі позиціонування інструмент для управління доступом, обліку користувачів та їх балансом. Можна управляти не тільки різними варіантами входу в систему для отримання різних RTK / DGPS поправок (в форматах Leica, CMR, CMR +, RTCM, по протоколу Ntrip), а також і кількістю одночасних з'єднань, зроблених польовими виконавцями одного клієнта.

Параметри входу в систему можуть конфігурувати для надання різних RTK даних, обмеження доступу по закінченню заданого часу для клієнтів, що бажають тільки випробувати надані послуги, а також обмеження на роботи в певній галузі мережі. Аудит обслуговуваних роверів може здійснюватися з можливістю візуалізації їх поточного місця розташування в системі Google™ Maps.

Інформація про клієнтів, включаючи авторизацію, облік часу роботи в мережі, є ключовою при веденні бізнесу з надання послуг диференціального позиціонування. Всі дані користувачів захищені від сторонніх осіб. програма «Spider Business Center» є невід'ємною частиною всієї системи позиціонування, а також інструментом повернення вкладених на її створення засобів.

Дотримуючись стандартам – RTCM Coordinate Transformation Information

У Leica GNSS Spider повністю враховані вимоги міжнародних стандартів в області GNSS індустрії. Останні удосконалення стандарту RTCM дозволяють надавати користувачам поправок в реальному часі в полі інформацію про параметри трансформації координат, картографічної проєкції та квазігеоїда. Leica GNSS Spider повністю підтримує нові формати RTCM для розширення можливостей системи позиціонування.

Геодезичний моніторинг станцій мережі, об'єктів та споруд

Програмний модуль Leica GNSS Spider Positioning дозволяє застосовувати технологію супутникового позиціонування в реальному часі або з післяобробкою даних для відстеження руху антен базових станцій, а також геодезичного моніторингу різних об'єктів і споруд. Позиціонування може здійснюватися щодо одиночної базової станції або із застосуванням мережевих поправок.

Програмне забезпечення Leica GNSS Spider дає можливість створювати систему, яка надає повний набір послуг в області RTK позиціонування в мережах GNSS станцій. Геодезисти і топографи, дослідники і будівельники отримують можливість виконувати вимірювання і зйомку з високою і стабільною точністю на великих площах.

Програмне забезпечення Leica SpiderWEB призначене для поширення GNSS даних мережі базових станцій через мережу Internet користувачам. Потужне і легке у використанні програмне забезпечення дозволяє адміністратору мережі базових станцій швидко надати дані мережі для загального користування через стандартний веб-браузер.

Це зручне, засноване на Internet технології, рішення для розміщення даних базових GPS станцій в глобальній комп'ютерній мережі Internet.

Завдяки потужному і легкому у використанні програмного забезпечення, адміністратори можуть швидко надати дані мережі базових станцій користувачам через стандартний веб-браузер. SpiderWEB дозволяє адміністраторам мережі отримувати відомості про вивантаження даних кожним конкретним користувачем і відстежувати його трафік. Для користувачів створюваної мережі SpiderWEB стане найкращим оптимальним рішенням, оскільки дозволить завантажувати дані супутникових ГЛОНАСС / GPS вимірювань в форматі RINEX найшвидшим і простим з існуючих сьогодні способів.

Харківська мережа

На сайті Регіональної системи високоточних супутникових геодезичних вимірювань можна отримати доступ до даних, накопичених базовими станціями системи. На даний момент часу базові станції встановлені і функціонують в наступних населених пунктах: Харків, Золочів, Чугуїв, Вовчанськ, Валки, Первомайський, Красноград, Лозова, Ізюм, Куп'янськ.

Дані представлені в форматі Rinex. Rinex – це незалежний від типу приймача формат подання інформації, накопиченої супутниковими геодезичними приймачами. Дані в форматі Rinex можуть бути оброблені в усіх сучасних програмних комплексах постобробки GPS-вимірювань. Дані на базових станціях накопичуються з наступними параметрами: кут маски 10°, інтервал накопичення даних 1 сек., Час накопичення даних - цілодобово.

Інформація, накопичена базовими станціями, збирається в центрі управління Регіональної системи високоточних супутникових геодезичних вимірювань. У центрі управління системи проводиться аналіз якості, попередня обробка та архівування даних. Крім того, перевіряється геометрична цілісність системи. Після чого дані розміщуються на сервері і можуть бути доступні користувачам системи.☎: +38 (097) 365-21-28, +38 (095) 750-74-63

✉️: ngcnet@ngc.com.ua


У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...