Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Рішення
Вишукування

Інженерні вишукування

Інженерно-геодезичні вишукування – це комплекс робіт, спрямований на отримання достовірної просторової інформації, яка, в свою чергу, є основою для проэктування і будівництва. Leica Geosystems є найдосконалішою і найбільш інноваційною компанією в світі, коли мова йде про обладнання і технології для виконання інженерно-геодезичних вишукувань. Саме тому компанія вибрала девіз – when it has to be right! Дійсно, коли підрядники застосовують технології Leica Geosystems - вони впевнені, що зроблено буде вірно. Не просто добре, або швидко, або красиво, але саме правильно! Пропонуємо розглянути рішення для виконання основних інженерно-геодезичних задач: геодезична зйомка, розбивка, контроль геометричних параметрів і стану об'єктів на місцевості:

Електронні тахеометри

Функціонально, електронний тахеометр призначений для вимірювання вертикальних та горизонтальних кутів, а також для вимірювання відстаней між точками в просторі. Сучасний електронний тахеометр – це складний електронний вимірювальний прилад з лазерним далекоміром і потужним програмним забезпеченням. Всі сучасні тахеометри від Leica Geosystems працюють в безвідбивному режимі, тобто вимір відстані можливо не тільки на призму, але і на будь-який матеріал, який відображає світло (бетон, метал, цегла, дерево). Загальноприйнятий умовний розподіл тахеометров на три класи: інженерні, роботизовані і мультистанції. Для кожного класу характерні свої сфери застосування і відповідно стандартні конфігурації. Набір прикладних програм інженерного тахеометра, дозволяє успішно виконувати основні інженерно-вишукувальні завдання. Крім виконання тахеометричної зйомки, в пакет польового програмного забезпечення входять модулі створення мережі планово-висотного обгрунтування, координатної прив'язки, виносу точок в натуру, сегментування ліній, вирішення завдань координатної геометрії, визначення площ ділянок та обсягів насипів.


Оснащений моторизованим приводом роботизований тахеометр відкриває нові можливості, що істотно підвищують продуктивність праці, зокрема: автоматичний захват цілі ( ATR ), розширений пошук мети незалежно від її місцезнаходження (Power Search). Набір прикладних програм роботизованого тахеометра, дозволяє користувачеві вести абрис на екрані тахеометра і зберігати фотозображення кожного пікету в пам'яті. Таким чином, в ході тахеометричної зйомки ведеться додаткове документування у вигляді фотозображення з робочими позначками. Мультистанція розроблена для вирішення найскладніших і відповідальних завдань при виконанні комплексу інженерних вишукувань. Володіючи високою точністю кутових і дистанційних вимірювань, цей прилад об'єднує в собі функціонал роботизованого тахеометра, лазерного сканера, і фотограмметричної станції. При цьому передбачена можливість доповнення мультистанції GNSS-приймачем.

Геодезичні GNSS-приймачі

Геодезичні GNSS-приймачі призначені для визначення географічних координат і висотних відміток точок за результатами обробки сигналів глобальних навігаційних супутникових систем (global navigation satellite systems). Гідність GNSS очевидно, немає потреби тягнути кілометрові ходи знімальної основи, винос точок в натуру проводиться в реальному часі сантиметровою точністю. Рік від року GNSS-технології удосконалюються: модернізуються існуючі системи (GPS, ГЛОНАС) і з'являються нові (Galileo, Beidou) коригувальні сигнали (TerraStar, OmniStar), розвиваються мережі наземних RTК-станцій. При цьому, саме устаткування дешевшає. Всього за 10 років GNSS-приймачі перейшли з категорії обладнання доступного тільки для великих дослідницьких компаній в категорію «наявність обов'язково» навіть для індивідуального підприємця. Leica Geosystems розробила перший цивільний GPS приймач, що дозволяв визначати своє місце розташування з сантиметровою точністю в 1985 році, при цьому період спостереження становив від 4 до 12 годин. У 1995 році приймачі від Leica мали можливість отримувати координати із сантиметровою точністю за лічені хвилини, а розміри обладнання були значно зменшені. У 2005 році RTK (Real Time Kinematic) стає новим стандартом в роботі з GNSS. Мультисистемний підхід, дозволив працювати ще точніше і швидше. З 2015 року приймачі Leica визначають координати із сантиметровою точністю в динаміці без прийому поправок від мережі базових станцій.Польові контролери

Польовий контролер – це захищений від впливу навколишнього середовища електронний прилад, що дозволяє винести управління проектом інженерно-геодезичних вишукувань на новий рівень. Польовий контролер підключається по радіохвилях (WiFi або Bluetooth) до тахеометру або GNSS-приймача. Сенсорний екран і повнофункціональна клавіатура дозволить працювати з геодезичним обладнанням ще комфортніше та швидше. Контролер Zeno 20 забезпечить формування і редагування просторової бази даних в реальному часі, гарантуючи ефективний облік і прогнозування робіт на об'єкті.

Нівеліри

Головне завдання нівелірів в інженерних вишукуваннях – вимір різниці висот точок. Як і інше геодезичне обладнання, нівеліри умовно діляться на категорії відповідно до специфіки застосування і конструкції. Нівеліри прийнято поділяти на оптичні, цифрові та лазерні. Leica Geosystems досягла успіху у всіх трьох категоріях. Всі моделі нівелірів оснащені автоматичним компенсатором. Наприклад, оптичні нівеліри Leica серії NA500 розроблені для виконання точних робіт в жорстких умовах. Володіючи ергономічним дизайном, вони забезпечують незмінно високий рівень надійності та якість вимірювань. Для нівеліра Leica серії NA700 немає перешкод. Ні удар при падінні на землю, ні короткочасне занурення під воду, ні вібрація від важких будівельних машин - ніщо не завадить роботі і отримання якісних результатів. Цифрові нівеліри, призначені для фахівців вищої кваліфікації, що володіють певними навичками та професіоналізмом. Цифрові нівеліри здатні знімати відлік за спеціальною рейці з RAB-кодом, виключаючи таким чином людський фактор, який негативно впливає при використанні оптичних нівелірів з глазомірним відліком по рейці. Найточніші у світі – це цифрові нівеліри Leica LS. Ця серія піднімає ефективність високоточного нівелювання на новий рівень сприяючи досягненню високих результатів швидше і з меншими витратами сил. Лазери призначені для вирішення різних завдань в будівництві, оздоблювальних і монтажних роботах, замінюючи мотузки, звичні рівні і т.д. Таке обладнання може використовувати будь-яка людина, незалежно від рівня професійної підготовки.Лазерні далекоміри

Лазерний далекомір –це портативний прилад, здатний визначити відстань на місцевості до будь-якої точки з міліметровою точністю. професійні лазерні далекоміри випускаються в водо / пилонепроникному корпусі, витримують падіння з висоти до 2 м. Функціонал сучасних лазерних далекомірів далекомірів дозволяє не тільки виміряти відстань, але також обчислити периметр, площа і об'єм, виконати непрямі вимірювання, проводити арифметичні операції з результатами. Далекоміри частіше застосовуються в будівництві, а в інженерних вишукуваннях. Вони застосовуються для оперативного визначення обсягу робіт і проведення польового контролю.

Теодоліти

Теодоліт – це традиційний оптичний геодезичний інструмент, призначений для вимірювання горизонтальних і вертикальних кутів. В даний час великою популярністю користуються електронні теодоліти, в яких виміряні величини відображаються на дисплеї та можуть бути передані на контролер-накопичувач або персональний комп'ютер.

Програмне забезпечення

Leica Captivate та Leica Infinity працюють в зв'язці для швидкого й ефективного управління, об'єднання і редагування польових вимірювань і проектних даних. Програмне забезпечення Leica Captivate –це міст між полем і офісом, який використовується для збору даних, відтворення ліній, площ і 3D моделювання прямо в поле. Програмне забезпечення Leica Infinity дозволяє виконувати весь комплекс обробки польових даних в офісі.


Зв’яжіться з нами!

Виникли питання?

Напишіть нам
У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...