Моніторинг обсягів є важливим для автоматизованих процесів, які залежать від точних, актуальних даних. Точне управління активами також необхідне для контролю таких процесів: керівники електростанцій або хімічних заводів можуть оптимізувати роботу, лише якщо вони знають точну кількість товарів, які були використані. Знання того, скільки є в наявності, дозволяє менеджеру із закупівель забезпечити поставку в потрібний момент щодо ціни та наявності. Сьогодні керівники заводів часто просто оцінюють обсяги товарів. Вони ставлять такі оцінки на своєму досвіді або приблизно розраховують кількість на основі власних вимірювань. Не так часто здійснюють визначення об'єму за допомогою лазерного сканера, яким керує людина, лише разна квартал або навіть раз на рік. Цей метод є дуже точним і дозволяє операторам скидати оцінки обсягу та виправляти дані в системах. Однак це вимагає багато часу та витрат і незабезпечуе постійного оновлення даних. Автоматизована обробка вимагає регулярного моніторингу з високою точністю та частотою. Інші рішення, наприклад, одноточкові лазерні або радарні ехосистеми, не забезпечують необхідної точності, особливо коли запас має неправильну форму.
Ручний тахеометр
Виміри сипучих матеріалів можуть здійснюються механічними тахеометрами, наприклад серії FlexLine від Leica Geosystems. За допомогою сучасних тахеометрів точність поодиноких вимірів дуже висока, але густина вимірюваних точок насипу може бути недостатньою. При такому методі потрібні дві людини: одна, яка буде здійснювати виміри поруч з приладом, а інша безпосередньо за віхою з призмою. Або використовується безвідбивачевий режим тахеометру, при якому точність пікетів буде меншою.
Додаткова людина при вишукуваннях, особливо при небезпечних, це завжди додаткові фінансові затрати та ризики пошкодити здоров'ю працівнику. Точність вимірювань насипів напряму залежить від кількості вимірюваних точок, тим паче не завжди вдається добратись до вершин матеріалів. Час роботи на об'єкті також прямопропорційний розмірам кучі, так як тахеометр потрібно постійно переставляти і приводити до єдиної системи координат (СК), щоб унеможливити “мертві” зони. Якщо зйомка відбувається в середині приміщення або складу, то вона ускладнюється через недостатню освітленність призми.
Подальша обробка геодезичної зйомки може відбуватись як у багатофункціональному програмному забезпеченні Digitals, або від Leica Geosystems - Leica Infinity, так і у будь-якому CAD забезпеченні, наприклад AutoCAD, яке дає змогу окреслити графічно. Зйомка тахеометром дає змогу надати погрішність у розрахунку об'ємів від 3-5% від загального обсягу сипучих матеріалів.
Основні переваги :
-
Не висока вартість обладнання;
-
Результат виводится на екран приладу - обчислення прямо в польових умовах за допомогою функціоналу бортового ПЗ Leica Captivate;
-
Економічність роботи;
-
Геодезична точність;
Роботизовані тахеометри
Роботизовані тахеометри - відповідає високим сучасним вимогам по швидкості проведення геодезичних робіт та точності. Тахеометр-робот дозволяє значно автоматизувати процес вимірювання об'ємів сипучих мас, зменшити трудовитрати та кількість часу. Завдяки цьому можна приділити більше часу на контроль якості, планування та оптимізацію вимірювань. Електронні роботизовані тахеометри відрізняються покращеною комплектацією та вдосконаленими технічними характеристиками.
Вимірювання об'ємів роботизованим тахеометром виконується у напівавтоматичному режимі. Зйомка може відбуваться одним спеціалістом, який буде використовувати призму 360°, наприклад GRZ4, та контролер на вісі. Вимірювання геодезистом відбуваються за допомогою слідкування тахеометром за призмою. Таким чином, це пришвидшує час роботи на об'єкті та зменшує вплив людської похибки.
Іншим способом вимірювання роботизованим тахеометром є задання зйомки у безвідбивачевому автоматичному режимі "Сканування по регулярній сітці" з завчасно заданим кроком пікетів. Це дозволяє дедалі швидше збирати кількість даних і, відповідно підвищується точність розрахунку об'ємів. Даний спосіб дозволяє не втратити в якості зйомки при умові, що працює тільки один спеціаліст.
Одним з видів роботизованих тахеометрів є скануюча мультистанція Leica MS60. Це поєднання двох технологій: лазерне сканування та тахеомтрія. З таким приладом, щільність зйомки істотно підвищиться, що надасть більш точний результат. Витрата часу на зйомку об'ємів зменшиться, але все ще залишається прив'язка та зведення до однієї СК.
Основні переваги :
-
Висока точність;
-
Один спеціаліст;
-
Більш швидка зйомка;
-
Більша кількість зібраних даних;
-
Зйомка або сканування на великих відстанях;
GNSS
Одним з найпопулярніших способів виміру об'ємів є використання супутникових приймачів. Їх використання надає геодезистам швидко та зручно зробити пікетаж насипу. Швидкість роботи напряму залежить від розмірів об'єкту та якості сигналу. Головним недоліком такого методу є контактна зйомка. Не завжди є можливість добратись до вершин об'єкту та відзняти потрібну точку. Неможливість виконувати обміри в середині приміщень через відсутність супутникового сигналу.
Цікаве рішенння це GNSS приймачі Leica GS18T та Leica GS18I. Leica GS18T має на озброєнні технологію IMU, яка дозволяє виконувати пікетаж під кутом. Це дозволяє пришвидшити зйомку без втрати в точності. А ось вже Leica GS18I має не тільки компенсацію куту нахилу, а ще й камеру. За допомогою неї можна створювати хмари точок за серією фотографій, фіксуючи кожну деталь, навіть якщо забули щось підзняти, є можливість визначити координати за готовою та зшитою хмарою.
Основні переваги :
-
Економічність роботи;
-
Результат виводится на екран приладу - обчислення прямо в польових умовах за допомогою функціоналу бортового ПЗ Leica Captivate;
-
Швидкість зйомки;
Аерофотозйомка
Одним із напрямів в інженерних розвідувальних роботах є обчислення обсягів, моніторинг та оцінка витрат сипучих матеріалів. Класичні методи дають рішення з високою похибкою, при цьому сам процес вимірювання займає тривалий час.
Застосування аерофотозйомки на сьогодні дозволяє швидко і безпечно проводити зйомку необхідної ділянки та отримувати за допомогою пост обробки обсяги з похибкою до 1%. Простота самого процесу дозволяє виконувати його з необхідною періодичністю.
Аерофотозйомка для обчислення обсягів — це послуга, яка користується великим попитом в будівельній, гірничодобувної та промисловій сфері, а також в сільському господарстві. Аерофотозйомка для обчислення обсягів необхідна для багатьох земляних робіт, а також для транспортування сипучих речовин. Обчислення обсягів сипучих матеріалів дозволяє вести їх облік, проводити ревізію на закритих і відкритих складах. Замовити вимір обсягів сипучих матеріалів можна на нашому сайті. Оцінка витрат сипучих матеріалів виконується із зовсім невеликою похибкою, бо якщо прорахунок буде більше, то замовник може зазнати великих фінансових втрат.
Розрахунок земельних обсягів може здійснюватися безпілотником. Щоб провести аерофотозйомку правильно для обчислення обсягів необхідно провести топозйомку, яка покаже всі нерівності й особливості рельєфу. Тому вимір обсягів сипучих матеріалів — відповідальна робота, яка має проводитися лише досвідченими фахівцями.
-
Точний кошторис;
-
Доцільність переміщення ґрунту (розмістити на прилеглій місцевості або запланувати вивіз);
-
Хід реалізації проекту;
-
Правильність ведення обліку для зберігання матеріалів;
-
Геодезична точність;
-
Точну кількість матеріалу, що вивозиться;
-
Створення календарного плану робіт, що дає можливість мінімізувати простої техніки.
Лазерне сканування
Використання сучасних лазерних сканерів з великим радіусом дії (Leica Geosystems пропонує системи працюють на дистанціях до 1500 м) дозволяє сканувати насипи будь-якого розміру, що займає короткий час. Якщо проводити сканування об'єкту до і після поповнення мас, то отримані по хмарах точок тривимірні поверхні (TIN) покажуть кількість та зміни (якщо це буде відбуватись періодично). Додаткові надлишкові дані можуть слугувати для створення планів з горизонталями (в місцевій або державній системах координат) або набори профілів і розрізів. Точність вимірювання координат точок цілком достатня для створення планів масштабу 1: 500 і крупніше навіть на максимальному видаленні об'єктів від сканера точність визначення координат залишається не гірше 3 см.
Так, лазерний сканер Leica RTC360, який керується віддалено з планшету або телефону, на який встановлено потужне бортове програмне забезпечення Leica Cyclone може відсканувати з однієї точки стояння насип за 2-3 хвилини та ще й з панорамними зображеннями, якщо це потрібно. Під час сканування не відбувається ніякого контакту з об'єктом, тому спеціалісту нічого не загрожує. За допомогою технології VIS, сканер може відслідковувати своє місцеположення і у напівавтоматичному режимі зшивати хмари точок різних точок стояння між собою. Наступна та більш детальна зшивка вже відбувається в камеральних умовах. За рахунок високої швидкості й автоматизації процесу, технологія лазерного сканування призводить до суттєвого підвищення продуктивності зйомки.
Мінусом наземного лазерного сканування є погана видимість верхівок насипів. Особливо, якщо процес сканування відбувається у недостатньо освітленому та максимально заповненому складському приміщенні. Через це точність вимірів може бути некоректною, але якщо це складське приміщення у якому можливо встановити лазерний сканер у перевернутому режимі за рахунок закріплення на статичних балках, то об'єм насипу та навколишнє приміщення.
Основні переваги :
-
Найвища точність розрахунку об'ємів;
-
Надлишкові дані;
-
Найшвидша зйомка;
-
Швидке отримання даних в офісному ПЗ;
Вимірювальна система
Leica BLK 247 - це найшвидший, найменший найпростіший у світі лазерний сканер для моніторингуобсягу, який прискорює та спрощує ваші робочі процеси з матеріалами. За лічені секунди ви можетевиміряти весь запас у полі зору BLK247, створюючи панорамні зображення високої роздільної здатності, які додають значущості зображення для документації. Найкраще те, що для роботи зінтуїтивно зрозумілим інтерфейсом користувача та однією кнопкою або автоматичною операцієюпотрібно невелике навчання, що дозволяє вам планувати вимірювання саме тоді, коли вам потрібно;переглядати об'єми графічно та візуально перевіряти запаси за допомогою панорамних зображень
Рішення полягає в установці 3D-сканера, який надає інформацію про наявний об'єм у режимі реального часу. Поєднання передової технології датчиків від Leica Geosystems із потужним програмним забезпеченням обробки створює швидке та автономне рішення для моніторингу об'єму.
Для об'ємних вимірювань BLK247 монтується над штабелем. Датчик може сканувати до 60 метрів у діаметрі та 30 метрів у висоту. Обертовий LiDAR BLK247 безперервно сканує поверхню товару та створює щільну хмару точок поверхні. Ця хмара точок потім передається програмному забезпеченню Cyclone 3DR для автоматичної обробки та оцінки об'єму відносно порожнього сховища. Користувач може вибрати частоту вимірювання, будь то кожні кілька хвилин, днів, тижнів або місяців. BLK247 також надає зображення запасів із високою роздільною здатністю, щоб співробітники могли оглянути матеріал і помітити зміни поверхні. Завдяки двом відеопотокам високої чіткості користувачі можуть використовувати BLK247 для забезпечення візуального моніторингу сайту в режимі реального часу.
Крім того, теплові камери BLK247 надають інформацію про температуру поверхні. Система повідомить співробітників, якщо температура перевищить встановлене користувачем порогове значення або виявить аномалії температури. BLK247 є пристроєм мережевим, підключення простим кабелем з'єднає його з системою управління та мережею заводу. Як периферійний комп'ютерний пристрій, йому не потрібні додаткові можливості обробки для багатьох його функцій і можливостей.
BLK247 не тільки може забезпечити об'ємний візуальний моніторинг об'єкту, але також є пристроєм спостереження з розширеним набором функцій безпеки. Наприклад, 3D-зони можуть бути визначені навколо зони запасу, куди люди не повинні проникати. Коли в цій зоні виявлено зловмисника, BLK247 надіслає сигнал тривоги та відеоінформацію на диспетчерську , щоб забезпечити швидке реагування.
Основні переваги :
-
Найвища точність розрахунку об'ємів;
-
Повна автономність процесів;
-
Найшвидша зйомка та обробка даних;
-
Швидке отримання даних в офісному ПЗ;
-
Візуальний та ІЧ моніторинг 24/7;
-
Стаціонарне встановлення;
-
Задання будь-якої частоти вимірювання об'ємів