Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Проєкти
Готель Лейпциг

Сканування старовинної будівлі готелю «Лейпциг»

Дійсно особливим проєктом лазерного 3D сканування для фахівців "Навігаційно-геодезичного центру" був об'єкт культурної спадщини - розкішна старовинна будівля готелю «Лейпциг». Будівля 1903 року побудови з червоною мідною покрівлею розташована в історичному районі столиці України біля «Золотих воріт» та «Софії Київської», а саме за адресою: вул. Володимирська, 39/24 (вул. Прорізна, 24/39). Будинок побудований в еклектичному стилі неоренесансу, бароко і раннього модерну, а його зовнішня частина обробки рясніє багатим декором з безліччю складних рельєфних деталей, орнаментом і красивими скульптурами. Це приголомшливий кутовий будинок центрального Києва не залишив байдужим і письменника Михайла Булгакова, який згадує його в своєму романі "Біла гвардія" 1925 року, як цукерницю "Маркіза".Польові вимірювання виконувалися шляхом зйомки фасадів готелю. Всього для виконання робіт були зроблені 8 стоянок сканування з них 3 стоянки сканування з двору і 5 стоянок сканування з зовнішньої сторони. місця установки 3D сканера вибиралися таким чином, щоб об'єкт зйомки було видно у всіх ракурсах.

Розробка та впровадження у виробництво методу тривимірного лазерного сканування відкриває нові можливості вдосконалення методів і технологій фотограмметричних архітектурних зйомок. В результаті сканування лазерного променя отримують «хмару точок», або масив точок, які формують тривимірні моделі об'єктів в необхідній системі координат.

Комплексне використання фотограмметрії та лазерного сканування відкривають нові можливості в розвитку технологій для обмірів архітектурних споруд і створення обмірних креслень.

Крок сканування фасадів готелю коливався від 2 мм – в місцях розташування ліпнини, і до 2 см – плоскі стіни. Загальна кількість отриманих координатних точок від лазерного сканера після видалення помехових відображень («шумів») склало майже 79 мільйонів.

При подальшій обробці даних були отримані горизонтальні перетини готелі з інтервалом в 5 см. Подальша обробка полягала в складанні креслень, що визначають контури будівлі і його елементи.


У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...