Для отримання величин горизонтального зміщення балконних плит будинку, що будується по вул. Римарській, Харків компанія Житлобуд-1 звернулася в «Навігаційно-Геодезичний центр» з метою проведення робіт по лазерному скануванню для вирішення поставленого завдання.
Робота проводилася в два етапи. На першому етапі було проведено лазерне сканування. На другому етапі була проведена камеральна обробка даних лазерного сканування. Всього при виконанні робіт були зроблені 4 точки стояння сканера, крок сканування становив від 1 до 4 см. При скануванні будинку було отримано близько 25 мільйонів координатних точок.
Дані наземного лазерного сканування несуть повну інформацію про об'єкт. Пропусків у зйомці не буває, тому що сканер не виконує дискретні вимірювання, а покриває з однієї станції сканування суцільною зйомкою цілі області: 1-2 га. Тривимірний масив точок найкращим чином передає форму будь-якого об'єкта. Це значно підвищує точність і достовірність моделі, дозволяє відстежити навіть найнезначніші деформації об'єктів моделі.
Камеральна обробка полягала в об'єднанні всіх сканів в єдину хмара точок. Потім з хмари точок була отримана 3D-модель будинку та величини горизонтального зміщення балконних плит.
В процесі роботи підтверджена коректність використання технології лазерного сканування для даного напрямку геодезичних робіт, так як в процесі зйомки були отримані вичерпні дані про об'єкт, які неможливо отримати за допомогою електронного тахеометра. Також в кілька разів скорочується сам процес зйомки за рахунок застосування лазерного сканера Leica ScanStation у порівнянні з використанням тахеометра.