З метою моделювання заводського приміщення фахівцями компанії «Навігаційно-Геодезичний центр» був застосований метод лазерного сканування з використанням лазерного 3D сканера Leica ScanStation (Leica Geosystems, Швейцарія). Завдання, поставлене перед нашою командою, полягала в високоточному відображенні габаритів приміщення і фіксації точного розташування головних опор, виключаючи додаткові допоміжні конструкції.

Як видно на фото, в цеху знаходяться великі купи піску, що робить вельми скрутним побудови точної моделі приміщення, але при обробці в програмі Leica Cyclone можна просто вибрати одну точку, що належить площині фундаменту та включити функцію побудови згладженої поверхні. Далі програма вибере автоматично всі крапки, які лежать на площині в межах, заданих параметрами побудови цієї поверхні. Така функція дозволяє без втручання людини відібрати тільки ті точки, які належать фундаменту і побудувати по ним тривимірну поверхню. Також виконується побудова різних металоконструкцій (швелери, куточки, короби, двутаври і т.д.). За кілька годин камеральної обробки була отримана об'єктивна модель цеху.
Цифрова 3D модель як цього заводського приміщення, так і інших промислових об'єктів і будівель, можуть бути представлені у вигляді сукупності об'єктів твердотільного моделювання в будь-якому програмному забезпеченні, що підтримує подібне уявлення даних, таких як AutoCAD, Land, Microstation, SolidWorks і т.п.
Даний вид даних є повністю тривимірним відображенням реального стану об'єкта на момент виробництва знімальних робіт, що дозволяє використовувати його для вирішення наступних прикладних задач:
-
Визначення будь-яких геометричних параметрів технологічних елементів і інженерних конструкцій (відстаней, розмірів, висот, обсягів і т.п.);
-
Побудови профілів, перетинів і розрізів;
-
Побудови планів об'єкта;
-
Проведення проєктно-вишукувальних робіт;
-
Моніторинг стану об'єктів і технологічного обладнання.