Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Проєкти
Київська комендатура

Сканування будівлі Київської комендатури для створення BIM

Компанія НГЦ виконувала роботи по лазерному 3D сканування для створення BIM моделі об'єкта, розташованого за адресою: м Київ, вул. Івана Мазепи 1, з метою проведення подальшої реконструкції. Даний об'єкт являє собою 3-х поверхову старовинну будівлю, яка є архітектурною цінністю столиці України. В даний момент в будівлі розташовується Київська військова комендатура та департамент військового архіву України. Будівля має дуже велику кількість приміщень і коридорів. Замовником були надані поверхові планові креслення об'єкту, які істотно полегшили навігацію по будівлі.

Одне крило будівлі (приблизно третина) знаходилося в аварійному стані. Додаткову незручність приносив робочий графік архіву, через який доводилося постійно переривати геодезичні роботи на його території, а також неможливість своєчасного доступу до деяких приміщень через відсутність відповідальних за них осіб. Але в цілому всі роботи були здійснені навіть з невеликим випередженням їх графіка виконання.Геодезичні вимірювання геометрії стін, підлог і стель трьох поверхів і горища даного об'єкта проводились з використанням лазерного сканера Leica ScanStation, а управління процесом 3D сканування проводилося за допомогою потужного програмного забезпечення Leica Cyclone. Польові роботи об'єкта по вул. Мазепи, 1 виконувалися шляхом зйомки геометрії стін, підлог і стель трьох поверхів і горища із заздалегідь підготовлених майданчиків для установки сканера на відстані від 1.5 до 15 метрів від об'єкта зйомки. Крок, що задається при скануванні, становив 20 мм, для максимальної деталізації орендованих об'єктів. Всього при скануванні внутрішніх приміщень об'єкта було отримано понад 277-ми мільйонів координатних точок з 431-ї різної точки стояння сканера.

Результатом тривимірного лазерного сканування внутрішніх приміщень будівлі є багатомільйонне хмара координатних точок, зшите з хмарою фасаду, отриманим раніше (загальна кількість – більше 300 мільйонів), яке в подальшому було використано для створення креслень фасаду та побудови будівельних розрізів будівлі.

Далі отримана, зшита і очищена від шумів, 3D хмара точок об'єкта використовувалася як підкладка для створення BIM моделі (інформаційної моделі об'єкта) в програмному комплексі Autodesk Revit фахівцями архітектурного бюро «АПТ Дніпро».

Отримані в результаті обробки дані лазерного сканування грають важливу роль в збереженні даного архітектурного пам'ятника міста Києва, а також будуть служити основним матеріалом для реконструкції даного об'єкту. Також ці результати дозволять вберегти аварійну частину від подальшого руйнування.


У вашому кошику
Корзина пуста