Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Рішення
Лісне господарство
ГІС для лісового господарства

ГІС-рішення для лісового господарства

Сучасні методи ведення лісогосподарської діяльності вимагають інноваційних рішень. Останнім часом багато уваги приділяється необхідності впровадження геоінформаційних систем (ГІС). Але для комфортної роботи з вимогливим програмним забезпеченням (яким як правило є ГІС) необхідна потужна комп'ютерна техніка, яку, до того ж, потрібно використовувати в польових умовах. Можна сказати, що лісове господарство потребує програмно-апаратний комплекс, який включав би в себе ергономічний польовий комп'ютер з багатофункціональним ГІС, розробленою спеціально для працівників лісового господарства.
 
Розглянемо одну з таких реалізацій: планшетний комп'ютер від фірми Leica Geosystems (Швейцарія) з встановленою лісової геоінформаційної системою Field Map (Чехія).
 
Польовий комп'ютер Leica Zeno CS25
 
Характеристики стійкості. Пристрій створений спеціально для використання в екстремальних природних умовах. Комп'ютер можна без перебільшення назвати Ультраміцне: він є пило- та вологозахищений (IP65), ударостійким, надійним, ергономічним. Пристрій може працювати при температурі від -33°С до + 63°С, що дозволяє проводити вимірювання незалежно від погодних та кліматичних умов. Комп'ютер має автономну систему енергоживлення, яка складається з двох потужних акумуляторів (по 5200мАч кожен), здатних забезпечувати безперебійну роботу протягом всього робочого дня.
 
Технічні характеристики. Важливим елементом цього ГІС-контролера є можливість оперативної обробки великих масивів даних в польових умовах (перегляд і обробка супутникових знімків високого дозволу, прийом диференціальних поправок, ведення географічних баз даних і т.п.).
 
Leica Zeno CS 25 оснащений двоядерним процесором з частотою 1.6 ГГц, оперативною пам'яттю об'ємом 4 Гб і дисковим простором об'ємом 128 Гб (SSD). Пристрій працює під управлінням операційної системи Windows 7 Ultimate, яка дозволяє встановити на нього будь-яке програмне забезпечення. Прилад має хороші характеристики дисплея: 7" TFT з роздільною здатністю 1024 на 600, захищений від механічних пошкоджень, зображення на дисплеї видно навіть при прямих сонячних променях.
 
Комунікації. ГІС-контролер має всі сучасні бездротові комунікації (GSM, Wi-Fi, Bluetooth і т.д.) і підтримує більшість форматів передачі даних. Завдяки наявності вбудованої камери роздільною здатністю 5 мегапікселів, можна доповнювати зібрану географічну інформацію фотографіями об'єктів місцевості, абрисів, шляхових точок.
 
Навігаційні можливості. GNSS-приймач має 120 каналів прийому сигналів GPS / Galileo / ГЛОНАСС, а також можливість прийому поправок в RTK режимі. Таким чином, точність може бути від 10 мм в залежності від комплектації пристрою і підключення певних функцій (RTK, DGPS, постобробка даних тощо).
 
Лісова геоінформаційна система Field Map
 
Програмне забезпечення Field Map розроблено спеціально для вирішення широкого спектра лісогосподарських завдань: картографування об'єктів, вимірювання відстаней і площ, створення тематичних карт, — і все це безпосередньо при роботі в лісі, що зводить обсяг камеральних робіт до мінімуму.
 
Програмне забезпечення Field Map має багатий функціонал:
  • дешифрування супутникових знімків;
  • інвентаризація лісовпорядкування;
  • отримання та синхронізація з ГІС лісовпорядних даних;
  • детальна зйомка об'єктів господарства: є можливість вимірювань профілів стовбурів, обсягів і сортіментаціі дерев, детальних вимірів структури лісових насаджень;
  • картографування;
  • статистична інвентаризація лісів.

 
Чому варто використовувати Leica Zeno CS25 + Field Map?
 
Цей програмно-апаратний комплекс був перевірений в польових умовах і показав себе як рішення, яке в кілька разів підвищує швидкість і якість виконання знімальних робіт за рахунок об'єднання польових і камеральних етапів. Гнучкість і відкритість програмно-апаратної системи "Leica Zeno CS25 + Field Map" дозволяє розглядати її в якості базової технології для проведення робіт, пов'язаних зі збором та обробкою польових даних в лісовому господарстві. Використання перевірених новітніх технологій дозволяють значно скоротити фінансові витрати, пов'язані з придбанням і технічною підтримкою різних технологічних продуктів за рахунок уніфікації.
 

 
 

 
Max Shevchenko

У вашому кошику
Корзина пуста