Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні
Головна
Проєкти
Старовинна будівля

Сканування старовинної будівлі в центрі столиці

Влітку 2013 року компанія НГЦ проводила проєкт по лазерному 3D скануванню групи нежитлових приміщень першого, другого поверхів, підвалу і тех. поверху, об'єднаних в одне приміщення для розміщення об'єктів торгівлі та громадського харчування по вул. Хрещатик, 48, розташованих в самому центрі Києва.

Зовнішній фасад будівлі виходить безпосередньо на проїжджу частину вул. Хрещатик і несе на собі дуже багато об'єктів складної архітектурної форми – колонади, прикраси, ліпнина, старовинне кування на балконах і воротах, й ін. Також об'єктами сканування були фасади двох сусідніх зліва і справа будівель, теж мають безлічі складних архітектурних елементів, гвинтові й округлі деталф .Лазерне 3D сканування фасаду групи проводилося з використанням лазерного сканера Leica ScanStation, управління процесом і пост обробка результатів даних сканування здійснювалися за допомогою потужного програмного забезпечення Leica Cyclone.

Польові вимірювання виконувалися шляхом зйомки поверхні фасаду зі станцій розташованих на укріплених частинах вулиці Хрещатик на відстані 15 - 20 м до фасаду, хоча спочатку передбачалося область сканування 50 - 75 м. В кожну сторону. Але в процесі сканування об'єкта були зроблені коригування області сканування в сторону зменшення, викликані насиченістю пішоходів на вулиці, а також наявністю великої кількості припаркованих автомобілів поблизу об'єкта. Крок сканування поверхні фасаду будівель по довжині становив 3 - 5 мм, 1 мм – кування на балконах. Крайніми межами області сканування фасаду будівель були взяті сегменти прилеглих зліва та справа будівель шириною 3 м. Всього під час виконання робіт було отримано понад 17-ти мільйонів координатних точок.

В процесі проведення камеральної обробки даних наземного лазерного 3D сканування в ПО Leica Cyclone були виконані роботи по зшиванню окремих сканів в єдину хмару точок фасаду, з очищення хмари точок фасадів від перешкод, залишених рухомими пішоходами. В результаті була отримана об'єктивна модель фасадів з багатомільйонного кількості точок. Векторизация очищеного хмари точок фасаду проводилася в програмному комплексі Autodesk AutoCAD. В результаті було отримано креслення фасаду будівлі, а також його перетину.

В архітектурних зйомках найголовніше – це створення абсолютно правдоподібного креслення будівлі. У цьому може допомогти лазерне сканування із застосуванням сучасних, точних і швидких лазерних сканерів. Технологія лазерного 3D сканування дозволяє отримати найбільш достовірні польові дані про складні конструкційних або важкодоступних об'єктах, які неможливо виконати зйомкою традиційними методами – тахеометрами і геодезичними GPS/GNSS приймачами. Також лазерне сканування виграє з точки зору ефективності в порівнянні з класичним методом наземної фотограмметрії. За рахунок високої швидкості і автоматизації процесу, технологія лазерного сканування призводить до суттєвого підвищення продуктивності зйомки.


У вашому кошику
Корзина пуста
Зачекайте
Триває завантаження данних...