Навігаційний геодезичний центр - Офіційний представник Leica в Україні

Зйомка тунелів

У країнах з розвиненою економікою використання лазерного сканування стало стандартним методом на всіх етапах робіт. Отримання своєчасної інформації про деформації, що виникають на великих поверхнях особливо важливо для якісного тунелебудування. Тоді як виконання зйомки для визначення деформацій традиційними методами зазвичай проводиться тільки за кількома профілями. Під час проходки тунелю його стабільність виміряти неможливо. Однак лазерне сканування дозволяє оцінити деформації, на основі яких робиться висновок про стабільність тунелю протягом часу. Очевидно, що збільшення деформацій, що з'явилися за певний інтервал часу, дозволяє зробити висновок про стабільність порталу тунелю.

Хмари точок ретельно аналізуються в лабораторії – порівнюються результати, отримані в різні проміжки часу, накопичуються безліч моделей, які в найближчому майбутньому дозволять прогнозувати поведінку ґрунту, осідання будівель і споруд, викликані пристроєм тунелів. Лазерне сканування легко інтегрується в процес проходки тунелю зарекомендувало себе як недороге (в порівнянні з будівельними роботами) і надійний засіб вимірювань. Наприклад, лазерний сканер знімає поверхню всього тунелю менше ніж за десять хвилин, не перешкоджаючи штатному ходу будівельних робіт. Оптимізація робіт з підвищення безпеки тунелю значно зменшує термін будівельних робіт. Лазерне сканування має великий потенціал для запису подій в динаміці протягом всього процесу. Завдяки безконтактному отриманню даних, працівникам не доводиться заходити в потенційно небезпечні зони.


Підземна зйомка тунелів являє собою комплекс робіт, який спрощує процес спостереження та управління будівельною технікою, а також збір даних. Лазерне сканування тунелів дуже ефективно, воно дає точну інформацію з приводу реальних розмірів і форм тунелів. 3D сканування тунелів — це справжня революція методів підземної зйомки. Лазерне сканування тунелів визначається двома фазами: власне вимірювання і обробка даних вимірювань.

Вимірювання — це польові роботи по всій поверхні тунелів без пропусків. А обробка даних вимірювань є завантаження даних тахеометра в комп'ютер. Дуже важливим є сканування залізничних тунелів, яке дозволяє проводити повний аналіз його поверхні. За допомогою 3D сканування можна виявити всі невироблені області поверхні тунелів, а також різних порушень проєктних завдань. Сканування автодорожніх тунелів на сьогоднішній день не менш актуальне, воно дозволяє прорахувати обсяги і зробити детальний аналіз геометрії тунелю.


У вашому кошику
Корзина пуста